Co je klíčové u TČ nejen při mrazech?

Spotřeba elektřiny v mrazech, které v minulých dnech zasáhly Česko, stoupla zhruba o 3,5 procenta proti období před nimi. ČTK to 15.2.2021 řekl mluvčí energetické společnosti ČEZ Ladislav Kříž. "V našich zeměpisných šířkách je obecně v zimě spotřeba elektřiny o 40 procent vyšší než v létě, a v mrazech se rozdíl ještě prohlubuje. Spotřeba roste s každým stupněm pod nulou v průměru přibližně o 0,5 procenta. To platí až do přibližně minus deseti stupňů Celsia – to je mez nasycení a pak již tato úměra neplatí,“ Uvedl Ladislav Kříž.
Část tohoto růstu je způsobená i případy, kdy tepelná čerpadla nedostatečného výkonu jsou ještě špatně nadimenzovaná. Pokud zapojení a nastavení tohoto systému není odborné a nemáte ho správně nadimenzovaný k tepelné ztrátě, potom se lehce můžete dostat k podstatnému navýšení účtů na elektřinu. Doporučujeme tedy bivalentní zdroj v podobě elektrické topné tyče, ale správně nadimenzované, což naše návrhy vždy obsahují. Výkonnější tepelné čerpadlo zvyšuje vstupní investici. Ideální je dimenzovat tepelné čerpadlo na cca 80% tepelné ztráty a zbytek pokrývat bivalentním zdrojem tepla (elektrickou topnou tyčí). V případě, že je tepelné čerpadlo dimenzováno na 80% tepelné ztráty pokryje 99% spotřeby tepla.

více info
Doplněny reference 2018

Do sekce Reference jsme doplnili několik zajímavých realizací z letošního roku, další zveřejníme po jejich dokončení.  

více info
Kotlíkové dotace

Ministerstvo životního prostředí spustilo další vlnu Kotlíkové dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí, kde budou moci peníze z evropských fondů využít přímo občané. Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní kotle na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo solární systém.

Naše tepelná čerpadla Nukleon jsou samozřejmě zapsaná v seznamu výrobců splňujících podmínky pro získání kotlíkové dotace.

více info
Reference v Rusku

Na webových stránkách našeho ruského partnera Master Watt je několik zmínek o spolupráci a dodávkách našich tepelných čerpadlech Nukleon.


http://masterwatt.ru/energysavings/vodozabornyy-uzel-vostochnyy-2

http://masterwatt.ru/energysavings/kanalizacionnye-ochistnye-sooruzheniya

http://masterwatt.ru/energysavings/putilkovo-teplovoy-nasos-nukleon

více info
Energetické štítky tepelných čerpadel Nukleon

Naše tepelná čerpadla mají energetické štítky a splňují nejpříšnější pravidla nařízení Evropské komise 811/2013 až 814/2013.

více info
Nukleon na stavební výstavě Stavíme bydlíme v Třebíči

Srdečně vás zveme k návštěvě největší stavební výstavy v Třebíči - výstavy STAVÍME, BYDLÍME.

  • Kdy? 3. - 4. února (středa 9 - 18 h, čtvrtek 9 - 17 h)
  • Kde? budova Fórum, Masarykovo náměstí, Třebíč
  • Za kolik? Vstup zdarma.
  • Novinka:  přednáška "Nová Zelená úsporám - nové výzvy" - malý sál, ve středu 3.2. od 15 h.

http://www.omnis.cz/akce/stavime-bydlime-trebic-86/

Zjistěte více o lekarna jedna ještě dnes!
více info