Občanské stavby

 

Naše teplná čerpadla NUKLEON pro vytápění a přípravu TV do mateřskách školek, škol, obchodních center, hotelů, penzionů apod.

Střední školy stavební Vysočina

V rámci projektu Evropské unie pro laboratorní účely jsme dodávali tepelná čerpadla Nukleon do středních škol stavebních na Vysočině.
Jednalo se o hybridní tepelné čerpadlo Nukleon HPAW 09H a Nukleon HPBW 09PV do každé školy. Hybridní tepelné čerpadlo používá jako zdroj vzduch přiváděný vzduchotechnickým potrubím z vnějšího prostřední a nebo vodu předehřátou ze solárních termických kolektorů. Tepelné čerpadlo HPBW 09PV má jako zdrojovou část zemní vrty. V obou typech jsou použity stejné kompreosry Copeland s parním vstřikem EVI.
Realizace: červen, červenec 2018

více info
Mateřská školka Kožichovice

Vytápění a ohřev TV v objektu Mateřské školky v Kožichovicích u Třebíče. Osazeno tepelné čerpadlo vzduch/voda Nukleon HPAW18 ve splitovém provedení.
Topný výkon 17,9kW při A7/W35.
Realizace: 3/2018

více info
Chata Krakonoš

Tepelné čerpadlo NUKLEON HPBW81, topný výkon 35,0 kW při B0/W35. Tepelné čerpadlo Nukleon je náhradou původního zdroje tepla. Realizace je na chatě Krakonoš v Dolní Malé Úpě. Osazení nových rozvodů vytápění a ohřevu teplé vody v technické místnosti objektu. Řídící systém TČ slouží pro regulaci vytápění celého objektu. 
Realizace 10/2018

více info
Obecní dům Petráveč

Vytápění obecního domu v Petrávči u Velkého Meziříčí tepelným čerpadlem Nukleon HPAW48 (vzduch/voda). Součástí realizace byla kopmpletní dodávka a montáž nového teplovodního otopného systému objektu.

více info
Administrativní budova Praha

Navýšení kapacity chlazení administrativní budovy v Praze o 350kW. Jsou zde použita dvě tepelná čerpadla Nukleon HPWW 380T. 

více info
Punkevní Jeskyně - vstupní budova

Vytápění vstupní budovy do Punkevních jeskyní tepelným čerpadlem země/voda HPBW 72.
Zdrojem tepla je 5 hlubinných vrtů s maximální hloubkou 120ti metrů. Hlubinné vrty jsou umístěny před samotnou vstupní budovou.

více info
Domicil aktivních seniorů - Olešná

Vytápění a příprava TV v domově seniorů v Olešné je řešeno kaskádou dvou tepelných čerpadel vzduch/voda HPAW48. Celkový instalovaný výkon tepelných čerpadel je 82,2kW.

více info
Návštěvnické centrum - Kvilda

Vytápění návštěvnického centra na Kvildě na Šumavě. Tepelné čerpadlo voda/voda HPWW 34 vytápí budovu pomocí předehřáté vody ze solárních panelů.

více info
Tundra - Ruská federace

Dodávka a uvedení do provozu 4 kusů tepelných čerpadel HPAW 48 SPLIT v oblasti sibiřské tundry – v Jamalsko-něneckém autonomním okruhu. Tepelná čerpadla v prostředí s výpočtovou teplotou -43°C (pro srovnání, Praha má -12°C) pracují do teploty -30°C, kdy jsou automaticky odstavena a další tepelný výkon přebírají kotle spalující naftu. Jedná se o reprezentativní a relaxační sídlo vedení gubernie a centrální vlády. 

více info
Hotel - Telč

Vytápění a příprava TV v hotelu Černý orel v Telči. Tepelné čerpadlo Nukleon HPAW33 - split.

více info