Voda/voda - HPWW

HPWW

 

Tepelná čerpadla HPWW, tedy voda/voda získávají teplo z povrchové, nebo studniční vody, častěji se používají studny. Voda se odebírá z jedné studny (čerpací) a jde přes tepelný výměník - výparník. Zde se odebere vodě část tepla a vrací se zpět do země, do druhé studny (vsakovací). Voda ve vsakovací studni proteče zemí, kde se ohřeje, do čerpací studny a koloběh se opakuje.

HPWW34

Tepelné čerpadlo voda-voda, Nukleon HPWW 34, v penzionu. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Otopná soustava je tvořena radiátory. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu a bojler. Mezi nimi přepíná pomocí trojcestného ventilu. Systém pracuje jako monovalentní.

více info
HPWW 40

Tepelné čerpadlo voda-voda, Nukleon HPWW 40, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen dvěma studnami.  Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána v bojleru. Na střeše domu jsou solární termické panely, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní.

více info
HPWW48

Tepelné čerpadlo voda-voda, Nukleon HPWW 48, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána průtočným způsobem přes nerezový trubkový výměník v akumulační nádobě. Na střeše domu jsou solární termické panely, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní.

více info
HPWW 61

Tepelné čerpadlo voda-voda, Nukleon HPWW 61.  Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu a bojler mezi nimiž přepíná pomocí trojcestného ventilu. Na střeše objektu jsou solární termické panely, které slouží k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém pracuje jako monovalentní. 

více info