Země/voda - HPBW

HPBW

 

Princip tepelného čerpadla HPBW, tedy země voda je, že teplo je ze země do vody předáváno obíhající nemrznoucí kapalinou o nízké teplotě varu. Ta v plynném stavu sbírá teplo v potrubí uloženém do vrtu nebo do kolektoru pod povrchem země. V plastové trubce uložené do zemního kolektoru, proudí velmi chladná nemrznoucí kapalina, která se průchodem zemí ohřívá. Odtud putuje do prvního výměníku, kde předá teplo plynnému médiu v okruhu kompresoru, kde se plyn stlačí, tím se výrazně zahřeje a ve druhém výměníku předá topné vodě onen tepelný přírůstek. Poté ochlazená směs proudí zpět do kolektoru k opětovnému zahřátí. Odebírat nízkopotenciální energii ze země můžeme pomocí horizontálního - plošného kolektoru, nebo z vertikálního vrtu.

HPBW 18

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 18, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen vertikálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu a bojler, mezi nádržemi přepíná trojcestný ventil. Na střeše domu jsou solární termické panely, které slouží k ohřevu užitkové vody. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní. Celý systém je možné dálkově ovládat a monitorovat přes webové rozhraní.

více info
HPBW 22

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 22, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen vertikálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo je vybaveno dvěma kondenzátory, jeden nabíjí akumulační nádobu s topnou vodou, druhý užitkovou vodu v bojleru. Systém pracuje jako monovalentní.

více info
HPBW 28

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 28, v rodinném domě. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen vertikálním nebo horizontálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána průtočným způsobem přes nerezový trubkový výměník v akumulační nádobě. Systém je doplněn solárnímu termickými panely o celkové ploše 20,5 m2, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Otopná soustava je tvořena radiátory. Celý systém je možné dálkově ovládat a monitorovat přes webové rozhraní.

více info
HPBW 34

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 34, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen horizontálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána průtočným způsobem přes nerezový trubkový výměník v akumulační nádobě. Na střeše domu jsou dva solární termické panely, o celkové ploše 10,5m2, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní.

více info
HPBW 40

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 40, v rodinném domě s podlahovým vytápěním. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen horizontálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána průtočným způsobem přes nerezový trubkový výměník v akumulační nádobě. Na střeše domu jsou dva solární termické panely, o celkové ploše 10,5m2, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní. Celý systém je možné dálkově ovládat a monitorovat přes webové rozhraní.

více info
HPBW 48

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 48, v rodinném domě s kancelářskými prostory. Otopný systém je tvořen kombinací  podlahového a stěnového vytápění. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen vertikálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána v bojleru který  je nabíjen přes trubkový výměník. Na střeše domu jsou solární termické panely, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Systém je doplněn pasivním chlazením a pracuje jako monovalentní.

více info
HPBW 61

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 61. Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen horizontálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo nabíjí akumulační nádobu, užitková voda je ohřívána průtočným způsobem přes nerezový trubkový výměník v akumulační nádobě. Na střeše domu jsou dva solární termické panely, které přes trubkový výměník nabíjí akumulační nádobu a slouží tak k ohřevu užitkové vody a k podpoře vytápění. Otopná soustava je tvořena radiátory. Systém pracuje jako monovalentní. Celý systém je možné dálkově ovládat a monitorovat přes webové rozhraní.

více info
HPBW 72

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 72, v bytovém domě.  Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen vertikálním zemním výměníkem. Tepelné čerpadlo je vybaveno dvěma kondenzátory které nabíjí akumulační nádobu a bojler. Na střeše domu je  solární termický panel  k ohřevu užitkové vody. Otopná soustava je tvořena radiátory. Systém pracuje jako monovalentní. 

více info
HPBW 81

Tepelné čerpadlo země-voda, Nukleon HPBW 81, v bytovém domě.  Slouží pro ohřev topné a užitkové vody. Primární okruh je tvořen horizontálním nebo vertikálním zemním výměníkem.

více info